Setkání pěstitelů MR v Liberci

Dne 7.května 2005 se uskutečnilo v Liberecké Botanické zahradě "Setkání pěstitelů masožravých rostlin a jiných kuriozit" pořádané společností Darwiniana (www.darwiniana.cz).

Program začal v 10 hodin po registraci členů Darwiniiny valnou hromadou, kde se probíraly věci týkající se chodu společnosti - již jsem také jejím členem. Mezi 11.30 - 12.30 byla pauza na občerstvení a od 12.30 do 14.00 byla v malém sále administrativní budovy velice zajímavá přednáška RNDr. Miloslava Studničky, CSc..

V této hodinu a půl trvající řeči nás pan Studnička seznámil se svojí cestou do Latinské Ameriky, za tamní květenou. Toto zajímavé vyprávění bylo doplněno velice kvalitními fotografiemi z vlastní cesty. Během přednášky bylo možné nejen vidět, ale i slyšet, jak se postupně pan Studnička dostal se svojí skupinou přes Grand Sabanu, okolo místních obyvatel až ke stolové hoře Roraima tepui. Výstup na samotnou horu byl náročný, ale zato bylo k shlédnutí mnoho krásných rostlin - jak masožravých tak i tropických. Na konci jeho cesty, byla objevena nádherná Bublinatka.

Od 14.00 hodin byla s panem Studničkou exkurze již do samotného skleníku botanické zahrady.
Navštívili jsme oddíl masožravých rostlin, které jsme si mohli prohlédnout zblízka, přímo v jejich expozici a tak jsme mohli pořídit velmi krásné fotografie.
Po návštěvě masožravek jsme se všichni odebrali do zadních, návštěvníkům již nepřístupných zásobovacích skleníků, kde byly k vidění další druhy masožravek a také jsme si pořídili velmi mnoho kvalitních fotografií. V tomto skleníku jsou pěstovány druhy Láčkovek, Špirlic, Rosnatek a hlavně Tučnic - všechny fotografie si můžete prohlédnout v každé sekci.

Samozřejmě celá prohlídka byla s patřičným odborným výkladem pana Studničky, který také odpovídal na veškeré dotazy.

Samotná prohlídka skončila asi v 15.30 hod.